NET HOLDİNG A.Ş.


Net Holding, 2007 yılında oluşturulan Master Strateji Planı (MSP) kapsamında var olan geniş ve stratejik gayrimenkul portföyüne çizilen bölgesel tanıma ve öngörülen gelişime uygun arazileri eklemeyi prensip edinmiştir. Olası arazi alımları için piyasa koşulları, bölgesel tercih, proje için geliştirilebilir olma özelliği gibi temel kriterler ön planda tutulacaktır. Dünya ve Türkiye Emlak piyasalarında yaşanan ve yaşanabilecek gelişmelerde göz önünde bulundurularak seçici bazda yaklaşım yapılması planlanmaktadır.

Şirket MSP dahilinde Net Holding, Net Turizm ve Grup şirketlerinde mevcut olan gayrimenkul portföyleri ile ilgili olarak ilgili bölgeye ve ekonomik dinamiklere en uygun projenin seçimi, proje seçimi sonrası projeyi gerçekleştirecek en uygun yerli ve/veya yabancı inşaat firmasının tespiti ve projenin söz konusu firmaya ön ödeme ve brüt satıştan hasılat paylaşımı mantığı uygulanmasına karar verilmiştir.

Net Holding gayrimenkul portföyünün ağırlığı Azerbaycan, KKTC ve Türkiye genelinden olmak üzere özel noktalardan seçilmiş, stratejik, benzersiz ve gelişime açık bölgelerden oluşmaktadır.

Net Holding gayrimenkul portföyü işyeri, ofis, AVM, rezidans, villa, toplu konut sitesi, otel ve tatil köyü tesisleri yapımına uygun konumdadır.